"Biblioteczna zajęcia dla dzieci i rodziców"

Projekty » "Biblioteczna zajęcia dla dzieci i rodziców"

2012 - 2013

 

Projekt „Biblioteczne zajęcia dla dzieci i rodziców” realizowany zostal przez BiOAK Gminy Gołcza we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A.Komeńskiego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Był on efektem pozytywnej weryfikacji naszego wniosku biorącego udział w konkrsie "Organizacje pozarządowe bibliotekom".

Dzięki współpracy z fundacją pracownicy biblioteki wzieli udział w 3-dniowym szkoleniu, a także otrzymaliśmy pakiet materiałów do prowadzenia grupy zabawowej oraz zestaw 10 worków zabawowych, które urozmaiciły ofertę biblioteki i przyciągnęły do niej najmłodszych czytelników.

 

 

 • Grupa zabawowa dla małych dzieci i rodziców

   

  Grupa zabawowa –  to bezpłatne systematyczne zajęcia dla dzieci i rodziców prowadzone przez odpowiednio przygotowanych animatorów.

   

  Oferujemy: specjalnie przygotowaną salę; zestaw zabawek edukacyjnych do wykorzystania na miejscu z możliwością wypożyczenia do domu;  pakiet zajęć pozwalających dziecku prawidłowo się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności;  zajęcia prowadzone przez bibliotekarza-animatora raz w tygodniu po 1,5 godziny.

  W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku od 1 - do 5 lat, które nie uczęszczały jeszcze do przedszkola. Dla części z nich jest to pierwszy kontakt z innymi rówieśnikami.

  Umiejętności, które małe dzieci wynoszą z zajęć wspierających ich rozwój, procentują w szkole:

  •dzieci łatwiej adoptują się w nowym środowisku,
  •lepiej sobie radzą w kontaktach z rówieśnikami,
  •chętniej podejmują wyzwania edukacyjne

  Zajęcia będa trwać w okresie od stycznia do czerwca 2013.

  Zdjęcia obejrzeć można w naszej galerii.