Recepta na zdrowe śniadanie

Relacje » Archiwum 2018 » Recepta na zdrowe śniadanie

 

We wtorek 29 maja nasi goście- zerówkowicze z opiekunami oraz kilku seniorów z Klubu Senior+  z Mostku -  po raz kolejny przekonali się o tym, jak świetnie można spędzić czas  w bibliotece.

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza zorganizowała dla nich warsztaty kulinarne pn. „Recepta na zdrowe śniadanie”, które poprowadziła właścicielka firmy Oregano Studio Zdrowego Odżywiania, Pani Monika Janus.

Podczas zajęć omówiona została piramida zdrowego odżywiania oraz podkreślona rola warzyw i owoców w diecie dzieci i seniorów, a także potrzeba nawadniania organizmu czystą wodą.

Dzieci wzięły udział w zabawie, która miała na celu zapoznanie ich z nazwami, wyglądem i rolą warzyw i owoców . Zabawy był co nie miara. Radość i uśmiech na stałe zagościł na twarzach nie tylko dzieciaków.

Kolejnym zadaniem  dzieci  było ,,ugotowaniu zupy warzywnej’’, natomiast  seniorzy w tym czasie mieli przygotować składniki na zdrowe śniadaniowe. Zwieńczeniem spotkania było wspólne przygotowanie i degustacja kanapek. Mali kucharze puścili wodze fantazji i na chlebie układali według własnego pomysłu różne wzorki, buźki, zwierzaki a potem wspólnie z seniorami pałaszowali kanapki, owoce i warzywa.

Spotkanie realizowane było w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych".

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.