Z wizytą u Koziołka Matołka - wyjazd integracyjny do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

Relacje » Archiwum 2019 » Z wizytą u Koziołka Matołka - wyjazd integracyjny do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie

17 czerwca uczniowie klasy II SP w Gołczy wraz z dziadkami oraz kilkoro seniorów z Klubu Senior+ w Mostku wyruszyli na spotkanie z legendarnym Koziołkiem Matołkiem.

 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od parku otaczającego bajkowe muzeum. Wśród bogatej roślinności, kryły się postacie znane z bajek i miejsca, gdzie można odpocząć z książką. Nie mogło też zabraknąć stada żywych koziołków, które nieustannie domagały się uwagi.

 

Kolejnym punktem była wizyta w Bajkowym Świecie – magicznej krainie, która jest połączeniem niezwykłego muzeum z interaktywna wystawą. Można było zobaczyć tam prawdziwe ziarnko grochu, które nie dawało spać księżniczce, piegi z Akademii Pana Kleksa, przejechać się pociągiem, który leci w kosmos, a także zanurza się w morską głębinę, posłuchać bicia serca smoka i bajek opowiadanych przez kwiaty w magicznym ogrodzie.

 

Uczestnicy podzielani na trzy drużyny wędrując przez magiczną krainę wykonywali przeróżne zadania i rozwiązywali zagadki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło szukanie klucza otwierającego przejście  w grocie trolla, przejażdżka magiczną kolejką i biblioteka z czytelnią na wieży.

 

Wycieczkę zakończyliśmy w Nowym Korczynie - w posiadającej tytuł pizzerii roku - zajadając się przysmakami.

 

Europejskie Centrum Bajki zachwyciło dzieci, a także seniorów, którzy na nowo mogli odkryć w sobie dziecko.

Wszystkich , którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić tego miejsca zachęcamy! Bajkowy świat czeka na Was!

 

Wycieczka odbył się  w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.